Kontakty
Majitel : Libor Miltner
Telefon : 775155441
Mobil : 775155441
E-mail : lmpcars@email.cz
ICQ : 409-272-312
Fax : 00000000000
Novinky na E-mail
Vyplňte váš E-mail :
RSS novinky
Připojte si RSS novinky z našeho webu. O všem se dozvíte jako první.
Připojte si náš RSS kanál
KLIMATIZACE
01.01.2009
KLIMATIZACE

AUTOKLIMATIZACE

Nabízíme Vám tyto služby:

- Reciklace - doplnění autoklimatizací chladivem R134a včetně oleje

- Vakuovaní autoklimatizací s vysušením okruhu

- Tlakové a provozní testování A/C okruhu

- Drobné opravy A/C okruhu (přetěsnění, výměna filtrů, kondenzátorů, vysoušečů......)

- Dezinfekce a antibakteriální ochrana (zabraňuje tvorbě plísní a následného zápachu)

- Dezinfekce výparníku a interieru vozidla ozonem O3

- Prodej sprejů na dezinfekci klimatizací

- Detekce úniku chladiva

- Výměny pylových - kabinových filtrů

 - Průplachy  systémů

Doporučené servisní intervaly autoklimatizace

    

1. Pylový filtr
- každých 15 000 km, v prašném prostředí častěji
- nejméně 1 ročně

2. Výparník
- pravidelné čištění při každé výměně pylového filtru
  nebo při zápachu z výdechu autoklimatizace
- nejméně 1 ročně

3. Čištění interiéru vozu
- při každé výměně pylového filtru nebo při zápachu výdechu
  z autoklimatizace
- častěji při kouření ve vozidle
- nejméně 1 ročně

4. Okruh autoklimatizace
- doplnění chladiva - nejméně 1 ročně
- kontrola těsnosti - nejméně 1 ročně
- výměna ventilků - 1x za 3 roky

5. Sušič - výměna každé 2 roky

6. Kondenzátor - čištění 1 ročně

Co je dobré vědět o autoklimatizaci ve vašem vozu...

Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce? Vozíte své děti do školy, za sportem, do zájmových kroužků a v letních pařácích vyrážíte na dovolenou? Bývají děti často nemocné? Míváte i vy zdravotní potíže? Přemýšleli jste někdy o tom, proč? Odpověď možná naleznete zde...

Víte, že...

Autoklimatizace vašeho vozidla je složité zařízení vyžadující pravidelnou údržbu k zajištění správné funkce. Výrobci autoklimatizací doporučují kontrolu a servis alespoň 2x ročně!

Autoklimatizace zabezpečuje ideální klimatické podmínky v kabině vozidla během jízdy a oddaluje tak pocit ospalosti a únavy, který má za následek nejednu dopravní nehodu. Kromě letní sezóny, kdy se autoklimatizace samozřejmě využívá nejčastěji, oceníme její přednosti i v zimním období, kdy se používá k vysušování vzduchu, který je přiváděn do kabiny vozidla. Odmlžení oken je potom otázkou několika sekund.

Vlhkost zůstává na takzvaném výparníku (většinou je pod palubní deskou auta), a v ní se zachytávají drobounké částečky nečistot zvenčí. V takovém koktejlu se výborně daří roztočům, bakteriím, virům i mikroskopickým houbám. Pokud se systém pravidelně nečistí, dostávají se všechny "potvůrky" spolu se vzduchem přímo do vašich plic. Údržba je nezbytná i proto, aby systém vůbec správně fungoval.

Co hrozí při podcenění údržby autoklimatizace?

 

1. Pylový filtr
- nedostatečný přísun vzduchu do kabiny
- ztráta filtračních schopností pohlcovat pachy
- riziko respiračních onemocnění

2. Výparník
- růst plísní
- ztráta účinnosti chlazení
- riziko respiračních onemocnění

3. Interiér
- kumulace pachů a plísní
- riziko respiračních onemocnění

4. Okruh autoklimatizace
- únik chladiva
- nedostatečné mazání komponentů
- ztráta chladícího výkonu
- zadření kompresoru

5. Sušič
- zahlcení vodou
- ztráta absorbční schopnosti
- riziko zadření kompresoru

Rady pro Vás...


 

  Zapínat i v zimě

To nejmenší, co můžete pro svou "klimu" udělat, je pravidelně ji zapínat i mimo sezonu. Auto klimatizace by se měla spouštět aspoň jednou měsíčně na několik minut bez ohledu na počasí nebo roční období. V chladícím médiu je i speciální olej, který maže kompresor a udržuje v kondici těsnění.
Zároveň upozorňuje, že automatické klimatizace se nemusí podařit spustit při teplotách pod +4 stupně Celsia. Pak je dobré zajet třeba do podzemní garáže, kde je tepleji.

Existuje ještě další doporučený trik, jenž pomůže zabránit vytváření živné půdy pro bakterie: pokud několik minut před koncem cesty vypnete klimatizaci, čistý vzduch, který zvenčí proudí přes ventilaci, všechny součásti osuší.

 
  Čistit alespoň dvakrát ročně

Odborníci doporučují vyčistit autoklimatizaci nejméně dvakrát ročně – na jaře před začátkem sezony a na podzim po ní. Pokud však jezdíte celoročně se zapnutou automatickou klimatizací, doporučuji dezinfekci každé dva měsíce. A jak čištění provést? Nejlepší je zajet do servisu, který se specializuje na odborné opravy a servis autoklimatizací (Clim service automotive).

 

  Pozor na havárie

Autoklimatizaci je nutné promazávat olejem, obsaženým v chladícím médiu. Když se mazání zanedbá, může chladivo (už 14 let se používá výhradně bezfreonové, nejčastěji takzvané R134a) unikat a účinnost autoklimatizace klesá. Totéž se často objevuje u vozů po havárii přední části.

Stačí i menší rána na předek, a v trubkách či chladiči se mohou objevit mikroskopické trhlinky. Při návštěvě specializovaného servisu - clim servisu se pak systém napojí na přístroj, náplň se odsaje a natlakuje se novým chladivem s přídavkem světélkujícího plynu. Technik pak přes speciální brýle sleduje, zda někudy uniká. Vadné součástky většina servisů neopravuje, ale mění za nové.

Výměny se velmi často financují z povinného ručení viníka nehody. Problém je, když se bourá v zimě. I když se autoklimatizace hned přezkouší v teple servisu, může se závada objevit třeba až po týdnu – neustálé otřesy auta můžou zvětšit zmiňované mikrotrhlinky. V létě se pak závada ukáže naplno – jenže na dokazování pojišťovně je už většinou pozdě. Jestliže se vám něco takového stane, zajeďte do specializovaného servisu - clim servisu ještě jednou týden po havárii a nechte autoklimatizaci přezkoušet.


  Jak správně autoklimatizaci používat?

- před jízdou je výhodné snížit teplotu v interiéru důkladným vyvětráním

- lidský organismus nejlépe snáší teploty mezi 21 a 23 stupni Celsia. Rozdíl teploty venkovní a vnitřní by neměl přesáhnout 5 stupňů!

- pokud autoklimatizace přestává chladit, dochází náplň, kterou doplní odborný servis - clim servis. Autoklimatizace by měla projít kontrolou minimálně 1x za rok

- u manuální klimatizace pro rychlé vychlazení interiéru zapněte větrák naplno a na první minutu zapněte vnitřní cirkulaci vzduchu

- po dosažení příjemné teploty zapínejte a vypínejte klimatizaci podle potřeby, je možné také přimíchat trochu teplého vzduchu

před koncem cesty je dobré autoklimatizaci, dříve než auto zastaví, vypnout, aby se ze systému dostala ven vlhkost. Její zbytky jsou příčinou vzniku nepříjemného zápachu ve voze!

- postupným srovnáváním teplot mezi interiérem a venkovními podmínkami předejde před cílem jízdy teplotnímu šoku organismu

 

Shlednuto : 10237 x